Vytisknout stránku

Putovní výstava Bible

Putovní výstava Bible včera, dnes a zítra představuje Bibli a její poselství ve vybraných městech a obcích České a Slovenské republiky. Návštěvníci se tak mohou seznámit nejen s Biblí, ale i tím, co s Biblí souvisí.

Bible je právem považována za "Knihu knih", která dokáže povzbudit a posilnit, pomůže nalézt vnitřní klid a pokoj, pomůže nalézt východisko z těžkých životních situací, poskytuje praktické a cenné návody pro kvalitnější život, pomůže získat jistotu do budoucna a samozřejmě je neprodávanější knihou na světě. Je suverénně nejprodávanější a nejvydávanější knihou na světě všech dob. Ovlivňovala a stále výrazně ovlivňuje dějiny, významné umělce, politiky, podnikatele, ale i běžné občany, má vliv na politickou situaci a na kvalitu života vůbec. Zároveň slouží jako nezpochybnitelná "učebnice dějepisu". Milióny lidí byly ochotny, proto čemu věřili, pokládat i život.
Zde můžete shlédnout video z výstavy Bible.

Obsah výstavy

Návštěvníci se mohou těšit na mnoho zajímavého:

 • historické české a zahraniční Bible a související exponáty - k dispozici jsou nejstarší Bible z roku 1549 a 1556, zpěvníky, kancionály, modlitební knížky, obrázkové Bible, studijní materiály apod.
 • novodobé a nejnovější Bible v různých formátech a provedeních - mnoho zajímavých novodobých Biblí a biblických materiálů (např. ruční přepis Evangelia podle Marka napsaný na cigaretový papírek politickým vězněm v roce 1958), Bible v různých velikostech, formátech, úpravách, atlasy a mapy apod.
 • Bible pro děti, studijní a historické materiály, komentáře, Biblické příběhy, obrázkové Bible, atlasy, mapy, odpočinková literatura - mnoho novodobých a nejnovějších Biblí v různých formátech a doplňkových materiálů s možností zakoupení (např. jak lépe porozumět Bibli a jejímu poselství, jak správně Bibli studovat, interaktivní biblické příběhy pro děti a mládež, životní příběhy významných křesťanů apod.)
 • více jak 150 exponátů v 18 jazycích - desítky zajímavých exponátů v češtině, polštině, slovenštině, angličtině, němčině, francouzštině, esperantu, vietnamštině, jazyku Zulu (africký černošský kmen), romštině, hebrejštině, řečtině, ruštině, maďarštině, rumunštině, arabštině, brazilské portugalštině a španělštině.
 • NYNÍ NOVĚ - MEZINÁRODNÍ BIBLE V 66 JAZYCÍCH - pouze na několik měsíců máme ze Švýcarska zapůjčen světový unikát - Mezinárodní Bibli v 66 jazycích - každá biblická kniha v jiném jazyce (obsahuje také češtinu). Biblí je pouze cca 30 celosvětově, pouze 1 (možná i jedna další) je v Evropě - v ČR je tato Bible vystavována vůbec poprvé.
 • přednášky a odborné výklady - pro veřejnost jsou připraveny odborné výklady k Bibli a souvislostem, pro školy a větší skupiny jsou pořádány krátké přednášky
 • účast odborníků - možnost diskusí a zodpovězení důležitých otázek - v rámci výstavy je přítomen odborník, se kterým je možné diskutovat o Bibli a biblických otázkách, včetně možnosti zodpovězeni otázek a nejasností týkajících se Bible nebo křesťanství
 • ruční přepis Bible - součástí výstavy je také možnost zapojit se do unikátního putovního ručního přepisu Bible - jednotlivé kopie ručně psaného textu budou následně (po skončení výstavy) umístěny v jednotlivých místech konání výstavy
 • možnost zakoupení vybraných Biblí a souvisejících materiálů - široká nabídka Biblí, Biblí a biblických příběhů pro děti a mládež, atlasů nebo zajímavých studijních materiálů, zpěvníků, unikátních komentářů a studijních materiálů umožňujících snadnější pochopení Bible, jejího významu a jejího poselství včetně možnosti vnoření se poutavou formou do biblických událostí a prorockých předpovědí. Součástá je i mnoho jiných materiálů za zvýhodněnou cenu
 • soutěž o hodnotné ceny - návštěvníci výstavy se mají možnost zapojit do zajímavé soutěže, vítězi obdrží věcné ceny (Bible, zajímavé knihy apod.)
 • studium Bible - zájemci mají možnost získat bližší informace o možnostech dalšího studia Bible v rámci projektu "Setkávání nad Biblí" - osobní, elektronickou nebo písemnou formou

Obsah výstavy je koncipován tak, aby byly k dispozici exponáty a zajímavosti pro všechny věkové kategorie (malé děti, žáci a studenti škol, dospělí, senioři), ať je Bible zajímá z historického či duchovního (teologického) hlediska.

Putovní výstava Bible včera, dnes a zítra byla původně plánována ve vybraných městech a obcích Moravskoslezského kraje. Díky velkému zájmu o výstavu se průběžně připravují i jiná místa v České republice.
Přehled jednotlivých termín a míst konání naleznete v Kalendáři akcí.

Putovní výstava Bible včera, dnes a zítra se na některých místech prolíná se souběžným projektem unikátní výstavy Bible očima Rembrandta.

Pořadatel
Pořadatelem projektu je I4U o.s., a Maranatha o.s. ve spolupráci s Hamri.cz a místními knihovnami. Do projektu se zapojují také další organizace i jednotlivci.

Partneři projektu
Maranatha o.s.
Česká biblická společnost (ČBS)
Slovenská biblická spoločnosť

Sponzoři
Info-Bible.cz
Info-Cestování.cz
Info-Vzdělávání.cz
SGS Art
VEGALL Pharma s.r.o.
DACOM Pharma s.r.o.

Kontakt
Jakékoliv dotazy, náměty či připomínky týkající se výstavy nebo vystavovaných exponátů Vám zodpoví: Petr Hamrozi
mobil: +420 604 235 153
e-mail: petr.hamrozi@hamri.cz

Aktuální informace najdete na www.vystavabible.cz

Samozřejmě nás můžete kontaktovat i v případě zájmu o zakoupení vybraných exponátů (můžete využít náš E-SHOP), zodpovězení jakýchkoliv otázek týkajících se Bible a křesťanství nebo zájmu o konání výstavy také u Vás (ve Vašem městě, obci, knihovně, škole apod.). V případě dohody je možné tuto výstavu uspořádat v rámci celé ČR i na Slovensku.

Termíny a místa konání najdete v kalendáři na www.vystavabible.cz

You need to upgrade your Macromedia Flash Player! Get Macromedia Flash.


E-shop
ZaObzorem 5 Mikulkova
Otazniky zivota
Bůh před soudem
Magazin ZaObzorem
Magazín ZAOBZOREM 2