Kniha Achillovy paty evoluce

Mnozí lidé věří, že vesmír, Země i veškerý život jsou výsledkem slepých, neřízených přírodních procesů probíhajících po miliardy let. Stejně tak mnozí věří, že existuje nepřeberné množství vědeckých důkazů podporujících tuto myšlenku. Realita je ovšem taková, že jen málokdo je ochoten sám poctivě prozkoumat důkazy a vyvodit z nich odpovídající závěry. Místo toho máme tendenci nechávat se unášet jakousi slepou náklonností k „vědeckým autoritám“, které nám tvrdí, že jedině ony mohou znát pravdu. I přes všudypřítomnou glorifikaci evolučního světonázoru však zdaleka ne všichni vědci souhlasí s tím, že je evoluce vědecky platným vysvětlením našeho původu.

Naopak, neustále přibývá těch, kteří po prozkoumání dostupných faktů a teorií docházejí k velmi odlišným závěrům. Ty byly sepsány a recenzovány kvalifikovanými vědci, kteří nám v 8 klíčových oblastech nabízejí jedinečnou příležitost nahlédnout do světa moderní vědy a kritického myšlení.
Přestože má dnes koncept evoluce a miliónů let pozici vládnoucího paradigmatu, nemá ani zdaleka tak pevnou půdu pod nohama, jak si mnozí myslí. Nejedná se však o pouhý akademický problém, který by se týkal jen hrstky intelektuálů ani o souboj slaměných panáků vytvořených lidmi, kteří se rádi přou. Nikoliv! Otázka našeho původu hraje klíčovou roli v tom, jak žijeme svůj každodenní život a jakou hodnotu připisujeme sobě či jiné lidské bytosti.
Je povinností každého z nás udělat si v této otázce jednou provždy jasno.

Kapitoly:

1. Fosilní záznam,
2. Původ života,
3. Kosmologie,
4. Genetika,
5. Radiometrické datování,
6. Geologický záznam,
7. Morálka a etika,
8. Přirozený výběr.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Záruka: 2 roky
Rozměr: 170×238×35 mm
Počet stran: 416
ISBN: 978-80-87265-16-1
EAN: 9788087265161
Vydavatelství: Maranatha z.s.
Rok vydání: 2021

Témata knihy je možné zhlédnout v dokumentu Achillovy paty evoluce

Webové stránky projektu | www.achillovypatyevoluce.cz