Aktivity na Sedlčansku

V roce 2007 začala Maranatha působit také na Sedlčansku. Zde za její podpory vznikly dva sbory Církve adventistů sedmého dne v Sedlčanech a ve Štětkovicích.
Pořádaly se zde již stovky hodin biblických, zdravotních a vzdělávacích přednášek a v neposlední řadě se v této oblasti konalo několik významných událostí.

Mezi ty největší patří koncert skupiny Heritage Singers na sedlčanském náměstí, nebo koncert zpěvačky Rachel Hyman v kosohorské synagoze. Maranatha pravidelně podporuje Dětský sportovní den ve Štětkovicích, který si již získal oblibu mezi mnoha lidmi a především mezi těmi nejmladšími. Koná se pravidelně poslední neděli v květnu. Máme radost, že v roce 2019 jej navštívilo více než tisíc návštěvníků.

Praktická pomoc na Sedlčansku

Od roku 2016 jsme rozšířili pole působnosti na Sedlčansko. Projekt je určen lidem nebo rodinám, kteří žijí na okraji společnosti či v sociální nouzi a jsou v maximální dojezdové vzdálenosti 30 km od Sedlčan. Tam, kde pomoc státu či sociálních institucí nestačí, začíná naše pomoc. Poskytujeme nejnutnější věci k přežití, a to od nákupu jídla, ošacení, přes léky, zdravotní ošetření, cvičení na lůžku, hygienu, asistenci při návštěvách lékařů a mnoho dalšího. Od začátku projektu jsme pomohli více než 120 lidem, přičemž 30 z nich dlouhodobě.

Charitativní obchůdek v Sedlčanech

V roce 2018 jsme ve spolupráci s organizací ADRA a místním sborem Církve adventistů s. d. v Sedlčanech otevřeli Charitativní obchůdek. Je otevřen 3 dny v týdnu. Lidé pomáhají tím, že darují zachovalé věci, ale také že zde i nakoupí. Průměrná cena jedné prodané položky je 20 Kč. Do roku 2022 jsme prodali více než 25 000 položek. Zisk z prodeje odchází na veřejnou sbírku určenou k zajištění komplexní činnosti dobrovolnických center ADRA. Obchůdek slouží zároveň jako kontaktní místo pro lidi, kterým je na Sedlčansku poskytovaná praktická pomoc. Více o projektu zde: Charitativní obchůdek.

Dětský sportovní den

Jednou za rok se koná dětský den ve Štětkovicích, který podporujeme spolu se sbory Sedlčany a Štětkovice. Během něj si děti se svými rodiči mohou vyzkoušet řadu sportovních aktivit. Návštěvníkům jsou představeny mimo jiné i aktivity organizace ADRA. Během dne je přístupný Modelářský domek a dopravní hřiště. Akci navštěvuje více než 1 000 lidí.

V roce 2020 zde byla v Sedlčanech otevřená nová unikátní Modlitebna, která již získala mnohá ocenění, jako např. Stavba roku 2020.

Ve Štětkovicích Maranatha také podporuje Dopravní hřiště a modelářský domek, ve kterém si přijdou na své především milovníci vláčků. V těsné blízkosti je vybudovaný nádherný Park Drama věků.

Video z Dětského sportovního dne ve Štětkovicích
Fotografie
Napište nám


    [bwscaptcha bwscaptcha-873]