Životní příběh Radima Passera

05. 06. 2024

Zveme vás na vyprávění životního příběhu 
 12. 6. v České Třebové.

Informace o přednášce

Kdy: dne 12. 6.2024 od 18:00 hodin

Kde: Sbor Církve Adventistů sedmého dne, ulice Smetanova 1450, Česká Třebová

Vstupné se neplatí.

O Radimovi Passerovi

Radim Passer je zakladatelem a majitelem společnosti PASSERINVEST GROUP, jedné z nejrespektovanějších developerských a investičních společností v Česku. Kromě toho založil neziskovou křesťanskou organizaci Maranatha z.s. a křesťanskou střední, základní a mateřskou školu Elijáš.

Cesta k jeho úspěchu nebyla snadná. Radim Passer prošel mnoha životními zkouškami, včetně těch nejtěžších. Tyto zkušenosti mu pomohly uspořádat priority a změnit přístup k životu.

Vyrůstal během komunistického režimu, kdy jedinou jeho radostí byl sport. Snil o kariéře fotbalisty, ale po vysokoškolských studiích na stavební fakultě se začal věnovat podnikání.

V roce 1993 se oženil a s manželkou dlouho toužili po dítěti. Vytoužený syn Maxík se narodil v roce 1998, ale v 6. týdnu života mu lékaři diagnostikovali závažný zdravotní problém, který vedl k operaci. Přestože Maxík operaci zvládl, následná kontrola odhalila neoperovatelný nádor v mozku, který byl neslučitelný se životem. O tři týdny později manželé Passerovi o syna přišli.

Tato tragická událost přivedla Radima Passera k víře, což považuje za nejlepší rozhodnutí svého života. Prošel však dalšími zkouškami: jeho nejbližší spolupracovníci ho připravili o firmu, byl terčem objednávky vraždy, přežil těžkou autonehodu a zažil bolest z rozpadu manželství i ztráty šťastného dětství druhorozeného syna. Ani v těchto situacích však neztratil důvěru v Boha.

Je vděčný za nalezení nové životní partnerky, s níž znovu získal rodinné zázemí. Jeho firma znovu zažívala obchodní úspěchy a rozhodl se svůj majetek využít ve službě Ježíši Kristu. Sám sebe vnímá jako správce majetku, nikoli vlastníka.

Autobiografické knihy Radima Passera

O svých životních vzestupech a pádech napsal čtyřdílný autobiografický cyklus knih s názvem „3 a ½ roku“, který je k dispozici na našem Maranatha e-shopu.